מבנים יבילים/ניידים

מבנה מהיר וקל לכל פתרון

רוב האנשים מחפשים לבנות בתים מהחומרים המוכרים כמו בטון ולפעמים גם עץ. באשר לבתים מגבס, הם פשוטים, קלים וגם זולים אך לא עמידים מספיק. לעומת זאת, נדמה כי מבנה יביל הוא המבנה המושלם לכל מטרה, בטח בהתחשב למחיר ולקלות שבו אפשר להקים אותו. הקמת מבנה יביל מתחילה מהרצפה בה מרתכים את המסגרת ממתכת חזקה ועמידה. מבנים יבילים ככלל בנויים מפלדה וקירות בעלי מספר שכבות, שמגיעים בעובי משתנה בהתאם לדרישה ובהתאם למטרה אליה משמשים. את שאר הקירות ניתן להרכיב משילוב של עץ אך השיטה הנפוצה היא פנל מבודד מאלומיניום.

מי משתמש במבנה יביל ולמה הוא משמש?

  • למבנה יביל מספר שימושים גם במגזרים פרטיים וגם בתעשייה. בגלל הפשטות והקלות בה אפשר להקים מבנה יביל, ניתן להשתמש במבנים יבילים באתרי בנייה רבים, כחדרי ביטחון בפרויקטים ואירועים גדולים ועוד.
  • אחד השימושים הנפוצים במבנים יבילים הם כצימרים ונקודות נופש. בגלל הפשטות שלהם, ניתן לאפיין אותם באלמנטים רבים ולעצב את התפאורה מסביבם ובתוכם בכל צורה וכך קיבלתם יחידת נופש זולה ללא כל הבדל אם מדובר בעץ או מבטון.
  • במקרים של פינוי אנשים מביתם, הרס יחידות דיור רבות כתוצאה מאסון טבע או מלחמה, מבנים יבילים יכולים לקום תוך יום אחד ואף להגיע מוכנים. זהו פתרון חירום מעולה שממשלות רבות משתמשות בו מזה שנים.
  • מבנה יביל לא רק אינו דליק אלא עמיד ביותר לכל תנאי מזג אוויר כיוון שיסודותיו מקובעים עמוק באדמה: גשמים כבדים, רוחות חזקות וכמובן רעידות אדמה. המבנה קטן וקומפקטי ועמיד ביותר כנגד מזיקים כמו טרמיטים ובנוסף אינו מפתח עובש בקירות מהם הוא בנוי.
  • מבנה יביל קל מאוד להובלה ויכול להגיע אפילו מוכן לאיפה שתצטרכו. לכם מבנה יביל לא רק מעולה לפתרונות במשברים ורגעי חירום אלא גם לבעיות דיור מיידיות שלא סובלות דיחוי.
  • אם אתם מחפשים משרד זול, תדעו שיש אזורי משרדים שלמים שכולם מורכבים ממבנים יבילים. מבנים יבילים הם זולים וגדולים מספיק כדי לתת לכם את משרד החלומות שלכם בלי לקרוע את הכיס. את היביל ניתן לחבר לחשמל, לגז, להקים בו מטבחון, וכמובן אינטרנט ומיזוג אוויר.

מבנה יביל כבית לכל דבר

מבנים יבילים יכולים לשמש כמבנים רגילים לחלוטין ולהיות בית לכל דבר. מבנים יבילים הם מבנים בעלי יכולת בידוד מעולה, יש מבנים שמורכבים מחומרים מעכבי בעירה כך שהסיכוי ששריפה תפרוץ בהם הוא קטן מאוד ובנוסף המחירים שלהם מאוד זולים ביחס לשאר האפשרויות. בית עם גינה זה כבר לא חלום ומבנה יביל יפתור לכם את כל הבעיות. מבנה יביל מאפשר כניסה מיידית, זמן הקמה מועט ומינימום כאבי ראש. כמו כן ניתן לעצב אותו כפי שרוצים ובספק אם מישהו בכלל יידע ממה הוא עשוי.

היתרונות של מבנים יבילים ומכולות בפרט

חברתנו נוסדה מתוך מטרה לספק מענה איכותי ומתקדם לצרכי הבנייה במכולות בישראל, בין אם מדובר במבנים קבועים או מבנים יבילים. ביכולתנו לספק מבנה יביל המותאם במדויק לצרכים במכולות בגדלים שונים החל מחמישה עשר מטרים רבועים ועד ליותר משבעים מטרים רבועים. בנוסף, ביכולתנו לעצב את מבנים יבילים לפי דרישות הלקוח בין אם מדובר במכולה המיועדת למגורי עובדים, בתור בית כנסת, לאחסון תכולה וכיוצא בזאת.

כמה מילים על מבנים יבילים

למעשה, כאשר מדברים על מבנים יבילים מתכוונים לא רק למכולות אלא לקשת רחבה של מבנים מחומרים שונים, בגדלים ובעיצובים שונים. כך לדוגמא, כולם מכירים את הקרוואנים והקרווילות המבוססים על שילובים של גבס ועץ, וישנם גם מבנים יבילים העשויים מסוגים שונים של עצים ומתכות. יחד עם זאת, הגורם המשותף לכולם הוא היבילות, כלומר האפשרות לשנע את המבנה בחלקים או כולו ממקום הייצור שלו או המקום בו הוא ניצב כרגע למקום אחר המיועד לו. אכן, כאשר מדברים על מבנה יביל הכוונה היא למבנה שאינו נבנה באתר עצמו אלא במפעלים של היצרנית, או שכמו מכולות הוא מצוי בשטח החברה, יכול לעבור שיפורים ושדרוגים מסוימים, ואז משונע כשהוא מוכן אל האתר. לעיתים מבנה זה יעמוד מכאן והלאה באותו המקום ולעיתים הוא ישונע בהמשך למקומות נוספים.

היתרונות שמעניקים מבנים יבילים

מהאמור לעיל ניתן להבין כי כל מבנה יביל יכול לספק יתרונות ייחודיים בהתאם לחומרים מהם הוא מורכב, עיצובו, גודלו וכדומה. יחד עם זאת, ניתן גם להצביע על כמה יתרונות מהותיים המשותפים פחות או יותר לכלל המבנים. בראש ובראשונה, בהשוואה למבנה קבוע העלות של מבנה יביל כמעט תמיד תהיה נמוכה יותר ואף באופן משמעותי. מספר אנשי המקצוע הנדרשים למלאכה קטן יותר, המלאכות הנדרשות הן לרוב פחות מורכבות, וכן העובדה שהוא נבנה בשטח החברה – כל אלו תורמים רבות להקטנת העלויות.

בנוסף, מבנה יביל נבנה במהירות רבה יותר מאשר בנייה קבועה. כאן נחסכים הליכים בירוקרטים רבים הקשורים אל תוכניות אדריכליות מורכבות ואישורן מול הגורמים השונים, נעשה שימוש בחלקים מן המוכן, פוחת מאוד הצורך לשנע רכיבים אל אתר הבנייה, ובסופו של דבר תקופת הבנייה מצטמצמת משמעותית לשבועות בודדים. יחד עם זאת, הדבר תלוי כמובן במורכבות העבודה. למשל, לעיתים ניתן לקבל את מבנה יביל בתוך ימים ספורים ולעיתים נדרשות עבודות מורכבות יותר שמצריכות זמן נוסף, אך בכל מקרה האספקה הרבה יותר מהירה מבנייה קבועה. על כן, מבנה יביל יכול לספק מענה מצוין כאשר נדרש פתרון מהיר, למשל עבור חברה שצריכה לספק מבנה לעובדים המבצעים עבודות בשטח, כאשר יש צורך במגורים זולים ומהירים לבן משפחה לתקופה זמנית או קבועה, במקרים של אסונות כמו שריפות והצפות שמצריכות עבודות שיפוץ נרחבות במבנה הקבע, וכדומה.

יתרונות של מכולות בתור מבנים יבילים

מכולות מציגות את כל היתרונות שתוארו לעיל של מבנים יבילים, אך הן מעניקות עוד מספר יתרונות חשובים. ראשית, מדובר במבנה בעל חוזק גדול בהרבה מאשר חומרים אחרים המוצעים בשוק, דבר המקנה לו עמידות מצוינת בפני שריפות, רוחות ופגעי מזג אוויר שונים. שנית, באמצעות תוספות של בידוד מחומרים שונים ומתאימים ניתן להשיג בידוד תרמי ואקוסטי ברמה גבוהה. שלישית, את המכולה ניתן לשנות, לשדרג ולעצב בהתאם לצרכים ולדרישות הספציפיות של הלקוח, החל בעיצוב הפנים ועד לעיצוב החוץ. למעשה, אנשים רבים משתמשים במכולה בתור בית מגורים לכל דבר, ובנוסף לכך מבנה יביל של מכולה יכול לשמש כחדר ביטחון באירוע גדול, כבית כנסת באתרים שונים, כיחידת נופש מצופה עץ ופאנלים מבודדים, ועוד.

וואלה, המייל נשלח בהצלחה!