לוגו - שדה מבנים ומכולות

073-7411730

מכולה למגורים

בית באוויר שמייצג דוגמה של מכולה למגורים מטעם חברת שדה

מכולה למגורים – כל מה שלא ידעתם

המכולה הראשונה ששימשה כבית מגורים נבנתה בתחילת שנות התשעים בארצות הברית. שיטת בנייה זו נחשבה לחדשנית, נועזת וייחודית ולכן בתחילה מרבית המכולות שעברו הסבה לשמש כבתי מגורים נבנו כדירות מעצבים יוקרתיות שהתאימו לעשירים בלבד, ולא לקהל הרחב. עם הזמן השימוש במכולות למגורים החל להתרחב ולהיות מקובל יותר, והתחילו להתקבע סטנדרטים שמתאימים לכל אחד, לצד גמישות ואפשרות של שילוב טעם אישי, תכנון פרקטי, ומענה מותאם צרכים.

ההתחממות הגלובלית והשיח המתפתח בנושא איכות הסביבה ושמירה על משאבים למען הדורות הבאים, שיח שמוביל דור ה-Z וסוחף אחריו את החברה כולה, דורשים מאיתנו חשיבה סביבתית, וחיפוש אחרי פתרונות דיור אקולוגיים, חסכניים, חכמים ומקוריים. מכולת המגורים מהווה פתרון ייחודי שמתאים לערכים אלו, בהיותה מבוססת על מחזור של מכולות שיצאו משימוש, וכן בשל החסכון בחומרי בנייה, זמן הבניה והמשאבים הנוספים שדרושים להשלמתה.

ההתאמה של מכולות לשימוש כמגורים ידועה כבר כשלושים שנה. עם ההשתכללות ברמת המענים ובמגוון האפשרויות לניצול המכולות למגורים, יש חשיבות לבחירת חברה בעלת ניסיון, מומחיות ויכולות מוכחות בו כמו שדה מבנים ומכולות.

נגן וידאו

לא רק טרנד, גם עמיד

הרי נכון לחשוב שבכל תקופה ישנם טרנדים משתנים, אך אבל פרויקטים רבים מראים כי לשימוש במכולה למגורים יש יתרונות רבים.

מחיר – העלויות של בנייה במכולות זולות בעשרות אחוזים מבנייה מסורתית. המכולה משמשת כמעין שלד, ומוזילה בהרבה את עלויות הבנייה, שעיקרן החיפוי, הריצוף, תקרה, יסודות בטון וכדומה, כל מה שמהווה אתה המעטפת והעיצוב של הבית.

זמן הבנייה – במקום שנה-שנתיים של בנייה, שמתארכים לא פעם גם לפרק זמן ארוך יותר, בבנייה במכולות מדובר על פרקי זמן הרבה יותר קצרים. יוצקים יסודות בטון, מניחים את המכולה ואז מוסיפים את כל מה שצריך מבחינת שכבות בידוד, עיצוב וכולי עד לתוצר הסופי. זמן הבנייה אורך בדרך כלל מספר חודשים, ורמת הגימור גבוהה במיוחד.

גמישות מקסימלית – הבנייה במכולה אינה מוגבלת במגוון האפשרויות שהיא טומנת בחובה. הצבת מכולות זו לצד זו וחלוקת החלל מאפשרת בנייה של בית גדול במיוחד, גם למשפחות גדולות או צרכים אחרים. ישנה אפשרות של הצבת מכולות זו על גבי זו, או בצורות מקוריות, למשל  בצורת ר' ועוד. כל זאת על מנת לענות באופן מקסימלי על הצרכים וההעדפות שלכם, וליצור לכם בית ייחודי ומדויק שמתאים בדיוק לכם.

אם כן, אפשר לומר שמגורים במכולה אינם סתם טרנד חולף, אלא פתרון מושלם למגורים זמנים או למגורי קבע מושלמים.

ערימה של מכולות מייצגת דוגמה של מכולה למגורים מטעם חברת שדה
חיבור עם מבנים ממכולות מייצגים דוגמה של מכולה למגורים מטעם חברת שדה

פתרונות דיור חסכוניים לפרויקטים נרחבים

מכולות שהוסבו לדיור הן לא רק פתרון ליחידים. באירופה זה כבר מקובל, וגם בארץ ישנם כמה מקומות שהבינו את הפוטנציאל הגדול שטמון במכולות מגורים, ומשתמשים בהם כפתרון לפרויקטים עם מספר גדול של יחידות דיור.

הראשונה שיצאה עם יוזמה לשכונת מכולות הייתה העיר לוד, שהקימה בשנת 2014 בתחומיה כפר סטודנטים שכולו עשוי ממכולות. השלב הראשון כלל 50 יחידות דיור, ובהמשך נבנו יחידות נוספות, בבניה לגובה ולרוחב.

פרויקט דומה הוקם זמן קצר אחר כך בשדרות וגם הוא כלל כמה שלבים, ומגיע בהיקפו למאות יחידות דיור. בשל המיקום הרגיש בשדרות, שולבו ממ"דים בכל יחידה, וכן מרחבי לימוד ומרחבים משותפים, כאשר המכלול כולו תוכנן ככפר צעיר בהתאם לאוכלוסייה שאליה הוא מיועד. מיזם דומה הוקם בחיפה, ונראה כי הצלחת הפרויקטים מביאה עוד ועוד רשויות לאמץ את הרעיון גם אצלן.

מכולה למגורים – כמו בית רגיל אבל יותר יעיל​

בית ממכולה כולל את כל מה שאתם מצפים למצוא בבית רגיל. חיבור של שתי מכולות יכול לספק מרחב של כ-60 מ"ר, שכולל מטבח, סלון, חדר שינה, שירותים ומקלחת, וכן יציאה למסתור כביסה מצד אחד – דרך דלת אחורית במקלחת, ויציאה לגינה מהצד השני, דרך הסלון או חדר השינה. האפשרויות הן בלתי מוגבלות. חיבור של מספר גדול יותר של מכולות וחלוקת החלל שהתקבל – יאפשר עיצוב דומה לזה שהייתם מקבלים בבניה מסורתית. הצבה של מכולות בניצב זו לזו מאפשרת חיתוכים וזוויות שאינן רק ישרות, אלא יוצרות כיוונים מעניינים, בהתאם לרצונכם ולתכנון אדריכלי מקדים.

העיצובים המגוונים אינם פוגעים ביתרונות המכולה: מהירות הבנייה, העמידות, המחיר, הבנייה הירוקה והנוחות. כחברה מובילה בתחום, אנו בחברת שדה מבנים ומכולות יודעים לתת לכם מגוון פתרונות וללוות אתכם לאורך תהליך הסבת המכולה למבנה מגורים, באופן שייתן לכם תוצאות טובות ושביעות רצון גבוהה, בתהליך נעים וידידותי, שקיפות ומקצועיות מעל הכול.

מבנה נייד ממכולות מייצג דוגמה של מכולה למגורים מטעם חברת שדה

שאלות ותשובות

על מכולות למגורים

נשמח תמיד לענות על השאלות שלכם

מכולה למגורים היום יכולה להיות ממש כמו בית רגיל, משום שאפשר לחבר מספר מכולות וכך לתכנן בית למגורים ממכולות, שמתאים למשפחות בכל גודל. זוג צעיר, או זוג עם ילד אחד, יכולים להסתפק בבית משתי מכולות מחוברות. משפחה גדולה יותר יכולה לתכנן בית שיש בו יותר מכולות מחוברות. הכול לפי הצורך האישי שלכם. מוזמנים לפנות אלינו לקבלת מידע נוסף.

המחיר של בית ממכולה משתנה בהתאם למספר המכולות, לתשתיות, לתוספות, החיפויים העיצובים שבחרתם ועוד. מדובר על מנעד רחב של מחירים. עם זאת, אתם יכולים להיות בטוחים שהמחיר יהיה זול בעשרות אחוזים ממחירו של בית בבנייה רגילה, ובסטנדרט הכי גבוה ונוחות מקסימלית. כדי לקבל הצעת מחיר שמתאים בדיוק לכם, פנו אלינו בהקדם לשיחת ייעוץ.

כמו בתים בבניה רגילה, בית ממכולות הוא עמיד מאוד. כמובן, כמו כל מבנה, יש צורך בתחזוקה בסיסית כדי למנוע את פגעי מזג האוויר, כמו למשל, טיפול בבידוד החיצוני, או בגג בעת הצורך. אולם ככלל מדובר במבנה עמיד וחזק שאינו שונה מבתים שבנויים מבטון ואבן.

קרוואן הוא בית נייד על גלגלים שניתן לגור בו, וגם לנסוע איתו ממקום למקום בעת הצורך. הוא משמש בדרך כלל לצרכים תיירותיים, והוא מתאים כמגורים זמניים ליחידה משפחתית קטנה – לרוב זה יהיה יחיד או זוג. בית ממכולה, לעומת זאת, הוא בית לכל דבר ועניין. הוא מונח לרוב על תשתית בטון שהוכנה לצורך זה, זוכה לחיפויים ושכבות בידוד, תוספת של גג משופע ושאר תוספות. הוא מבנה שבעיקרו אינו נייד, אם כי אפשר גם לעשות בית יביל. בשונה מקרוואן, הובלת מכולה אינה עניין של מה בכך לשים גז וזהו, והיא דורשת משאית ומנוף, ואנשי מקצוע מיומנים. היתרון הגדול של בית ממכולה הוא היותו בית אקולוגי, זמין, בבנייה מהירה, עם אפשרויות עיצוב רבות, ובמחיר זול משמעותית משיטות בנייה אחרות.

כמובן. כמו כל בית אחר, מחברים את המכולה שהוסבה לבית לתשתיות חשמל ומים. במקרה של בית שנבנה במקום מבודד ללא תשתיות מתאימות במקום, אפשר לחבר אותה לגנרטור כתשתית לחשמל. פנו אלינו לקבלת פרטים לצרכים המיוחדים שלכם.

לא. בית ממכולה הוא מקום נעים מאוד וממוזג. אמנם המכולה עשויה ממתכת, ואם נכנסים אליה כפי שהיא, אכן חם בה מאוד. אבל כאשר מסבים אותה למגורים עושים בה את כל ההתאמות, בידוד, קירוי ועוד, על מנת להבטיח טמפרטורה נעימה שמתאימה למגורים באקלים הישראלי. מוזמנת לפנות אלינו לפרטים נוספים.

webthenet עיצוב ובניית אתרים

שנחזור אליכם?

דילוג לתוכן