לוגו - שדה מבנים ומכולות

073-7411730

מבנים ניידים

מבנים ניידים בשיטת בניה קלה​

בניה של מבנה, לכל צורך שהוא – בין אם למגורים, לשימוש כמשרד, ככיתת לימוד או כחדר נוסף לבית קיים, דורשת השקעה של זמן, כסף ואנרגיה. בעוד שבעבר הכרנו בעיקר דרך אחת לעשות זאת – לבנות בצורה ה"רגילה", היקרה, המפרכת והממושכת, כיום ישנן אפשרויות אחרות מהירות, קלות, חסכוניות ונוחות יותר.

אחת משיטות הבנייה הרווחות והמשגשגות בשנים האחרונות היא בניית מבנים ניידים, שיטה המוכרת גם כ"בניה קלה". למבנים ניידים ישנם ייתרונות רבים על פני מבני קבע מבטון, המכונים מבנים קשיחים. 

שימוש במכולות קירור מאפשר לאנשים מכל רחבי העולם ליהנות ממוצרים שונים שחייבים שינוע ממקום למקום תוך שמירה על טמפרטורה נמוכה וקבועה. תרופות, מוצרי מזון, וחומרי גלם רגישים הם דוגמאות למוצרים שזקוקים למכולת קירור.

משלוח עד הבית​

אחד הייתרונות הבולטים של מבנים ניידים הוא העובדה שאת המבנה הנייד בונים במפעל, הרחק מאיזור המגורים שלכם, במקום שבו לא תצטרכו לסבול מהרעש, הלכלוך והבלגן הנלווים לתהליך הבניה. את המבנה הנייד יובילו עד אליכם באמצעות משאית. את המבנה יציבו בשטח המיועד בעזרת מנוף בקלות, ביעילות ובמהירות.

מנוף מרים מבנה נייד שמייצג דוגמה של מבנים ניידים מטעם חברת שדה
נגן וידאו
מבנה נייד עם גגון המייצג דוגמה של מבנים ניידים מטעם חברת שדה

חדר בהפתעה

מבנים ניידים הם הפתרון המושלם לצורך בהרחבת הבית במהירות. דוגמא טובה לצורך כזה הוא סיפורם של בני הזוג קרן ועודד, שגרו במשך שנים בבית שהתאים להם בדיוק, יחד עם שלושת ילדיהם. אלא שיום בהיר אחד גילו בני הזוג שצפוי להיוולד להם ילד רביעי. "זו הייתה הפתעה מוחלטת", מספרת קרן בחיוך, "שמחנו כמובן, אבל גם קצת נלחצנו. הבית שלנו התאים לנו כמו כפפה ליד, ולא ידענו איך נצליח להוסיף חדר לילד שבדרך בלי לשבור את כל החסכונות שלנו". לאחר חשיבה ובדיקה שמעו קרן ועודד מחבר למושב על פתרון אפשרי – קניית מבנה נייד.

"מבנה נייד היה הפתרון המושלם בשבילנו", מספר עודד, "פנינו לחברת "שדה מבנים ומכולות" בלי ממש להבין איך זה עובד. ידענו רק שאנחנו צריכים עוד חדר, מהר ובזול".

נציג מחברת שדה מבנים ומכולות קיבל את פניהם של בני הזוג והוביל אותם יד ביד לאורך כל הדרך. "בהתחלה חששנו שנצטרך לעשות כל מיני וויתורים, לא הבנו מה זה באמת אומר מבנה נייד" מגלה קרן, "אבל מהר מאוד קיבלנו את כל ההסברים ואת כל התשובות לשאלות שלנו ויצאנו לדרך. בסופו של דבר היינו מרוצים מהתוצאה מעל ומעבר לכל הציפיות שלנו. היום יש לעדו, הבן שנולד לנו, חדר מהמם שנראה כאילו הוא היה פה מאז ומעולם. מי שלא מכיר את הסיפור לא יודע שגם הוא וגם החדר שלו היו ההפתעה שלנו".

מבנה כבקשתך

העובדה שניתן להזמין מבנה נייד העונה בדיוק לצורך של הלקוח היא יוצאת דופן ואינה מובנת מאליה. בניגוד לסוגי מבנה אחרים, מבנים ניידים מיוצרים בהזמנה אישית ולכן מתאימים באופן מיטבי לבקשת הלקוח ולצרכיו. הזמן שעובר מרגע הזמנת המבנה ועד קבלתו קצר לאין ערוך מהזמן שייקח לבנות את אותו המבנה בדיוק בבנייה קשיחה. אמנם ישנם גדלים סטנדרטיים למבנים ניידים, אך בהזמנת המבנה הלקוח מפרט את אשר דרוש לו ולפי בקשתו נעשית החלוקה הפנימית של המבנה, חיבור בין מספר מבנים לצורך הגדלת השטח הפנימי ועוד.

מבנה נייד תלוי באוויר שמייצג דוגמה של מבנים ניידים מטעם חברת שדה
מבנה נייד לבן מייצג דוגמה של מבנים ניידים מטעם חברת שדה

העסק מתרחב

גם אליהו רימון נעזר לאחרונה בליווי המקצועי של חברת שדה מבנים ומכולות על מנת להזמין ולתכנן את המבנה הנייד המושלם בשבילו. כאשר העסק של אליהו גדל והתרחב הוא שמח, אבל מהר מאוד הבין שיש לו בעיה – חלל העבודה של העסק הפך צפוף מדי ואליהו נזקק למרחב גדול יותר עבור העובדים שלו. הוא החל להתעניין בהרחבת המבנה, אך הבין שבניה בבטון בשיטה הרגילה תיקח חודשים ארוכים שיאלצו אותו למצוא לעובדיו מקום חלופי לשהות בו בזמן השיפוצים, מה שיוביל להפסד כספי משמעותי.

"כשהסברנו לאליהו כמה זמן וכסף יוכל לחסוך אם ירחיב את המשרדים בעזרת מבנים ניידים הוא נדהם", מספר עמית משדה מבנים ומכולות, "ישבנו עם אליהו, מיפינו יחד איתו את הצרכים שלו ושל העסק ותכננו את המבנה המושלם בשבילו". בתוך זמן קצר משרדי העסק של אליהו גדלו – בקלות, במהירות ומבלי ליצור עיקובים בעבודה השוטפת. הבניה לא השביתה את העסק וחסכה לאליהו זמן וכסף.

שאלות ותשובות

על מבנים ניידים

נשמח תמיד לענות על השאלות שלכם

מבנה נייד מתאים לכל מי שמעוניין לבנות מבנה במהירות, בקלות ותוך חיסכון בתקציב. מבנים ניידים משמשים פעמים רבות כקליניקות למטפלים, משרדים, צימרים וגם למגורים קבועים או להרחבת בית מגורים קיים.

בניית מבנה נייד על השטח שמוקצה לו אינה דורשת הכנה רבה. כל שתצטרכו לעשות הוא רק להכין את הקרקע ולוודא שיש לכם את כל התשתיות המתאימות – נקודת קצה של מים, ביוב וחשמל.

מבנה נייד כשמו כן הוא – נייד. אמנם בניגוד למבנה נגרר לא ניתן פשוט לחבר לו גלגלים ולנסוע, אבל כן תוכלו לפרק את המבנה ולהרכיב אותו מחדש במיקום אחר, בעזרת מנוף. רצוי לשקול מראש ולהחליט אם המקום שבו תקבעו את המבנה הוא מיקום קבוע או שתרצו לשנות את המיקום בעתיד, ולהתארגן בהתאם לכך.

מבנים ניידים הם מבנים שמיוצרים בהזמנה אישית ולכן הם קיימים בכל הגדלים והצורות שהלקוח מבקש וצריך. כדי לדעת מה גודל המבנה המתאים לכם דרוש תכנון מוקדם ומיפוי הצרכים על מנת להגיע לתוצאה המושלמת. כמו בבנייה בבטון גם בנייה קלה דורשת תכנון אדריכלי של המבנה תוך התחשבות בתוואי הקרקע, בתקציב ובדרישות הלקוח.

בהחלט. מבנים ניידים זולים משמעותית ממבנים בבניה קשיחה. המחיר הסופי תלוי כמובן בצרכים ובדרישות שלכם, אבל בכל מקרה החיסכון במבנה נייד על פני מבנה בטון הוא חד משמעי.

בהחלט. מבנים ניידים זולים משמעותית ממבנים בבניה קשיחה. המחיר הסופי תלוי כמובן בצרכים ובדרישות שלכם, אבל בכל מקרה החיסכון במבנה נייד על פני מבנה בטון הוא חד משמעי.

webthenet עיצוב ובניית אתרים

שנחזור אליכם?

דילוג לתוכן