לוגו - שדה מבנים ומכולות

073-7411730

ביתן שומר

ביתן שומר - כמעט בכל מקום

הם נמצאים כמעט בכל מקום – בכניסה לבתי ספר, בכניסה למושבים וקיבוצים, בחניונים, במפעלים, באתרי בניה ועוד. ביתן שומר, או בשמו העממי יותר בוטקה, הוא מבנה קטן המתאים בדרך כלל לאדם אחד עד שניים ומטרתו לספק מחסה נוח לשומר כדי שיוכל לעשות את עבודתו על הצד הטוב ביותר.

אנו בחברת "שדה מבנים ומכולות" נעזור לכם להבין למה צריך לשים לב כאשר רוכשים ביתן שומר, על מה אסור לכם לוותר ומה יכול להפוך את השהייה של השומר שלכם בביתן להרבה יותר מוצלחת ונעימה, ובעקבות זאת גם לשפר את עבודתו.

ביטן שומר קטן ואיש מקצוע מייצג דוגמה של ביטן שומר מטעם חברת שדה
נגן וידאו
ביטן שומר בינוני מייצג דוגמה של ביטן שומר מטעם חברת שדה

מיפוי צרכים​

לפני שתיגשו לבחירת ביתן השומר המושלם עבורכם, תצטרכו לחשוב ולהבין מה הצרכים שלכם. שאלו את עצמכם מספר שאלות:

  • האם השומר שאתם מתכוונים להעסיק מצופה לשהות בעיקר בתוך הביתן, או דווקא מחוצה לו?
  • באיזה אזור אתם מתכוונים להציב את הביתן – מה מזג האוויר הרווח בו והאם עשויות להיות בו טמפרטורות קיצוניות כמו חמסין או קור עז?
  • מה רמת הסיכון הבטחוני במקום המיועד לביתן השומר?
  • האם ביתן השומר יוצב בנקודה אחת באופן קבוע או שעליו להתנייד מאתר לאתר.

התאמה אישית

לאחר שחשבתם והגעתם למסקנות לגבי הביתן שאתם זקוקים לו, זה הזמן להכיר טוב יותר את האפשרויות העומדות לרשותכם. ישנם סוגים רבים של ביתני שמירה, בגדלים שונים, מחומרים שונים ובמחירים שונים.

ביתן שומר גדול​

ביתן שומר גדול (לדוגמא בגודל 210/210 מטרים) הוא ביתן שמתאים לשומרים שמתבקשים לשהות זמן רב בביתן ואף לישון בו. הוא מתאים גם לביתנים שבהם יש יותר משומר אחד, או לכאלה שדורשים ציוד טכני רב כמו בחלק מהחניונים. בביתן כזה לרוב יותקן מזגן לנוחות השומרים וניתן אף לשלב בו חדר שירותים קטן.

ביתן שומר בינוני

ביתנים בינוניים (למשל בגודל 130/210) מתאימים לשומר אחד או שניים, הם יחסית מרווחים ומאפשרים הכנסה של מספר פריטי ריהוט לביתן. ביתנים אלה מתאימים לשהייה ממושכת של שומרים במקום, ולצד זאת אינם דורשים הקצאה של שטח גדול עבור המבנה.

ביתן שומר קטן

ביתן קטן הוא הדגם הנפוץ ביותר של ביתני שומר. מדובר בביתן שיש בו מקום לשומר אחד, לכיסא עבור השומר ולעיתים גם לעמדת מחשב. הביתן מספק לשומר מקום נוח לשהייה, אך אין בו אפשרות לשינה או לשירותים והוא מתאים לכניסה לבתי ספר ומוסדות שבהם השומרים מתחלפים ואינם נדרשים לשהות בביתן במשך ימים שלמים.

ביטן שומר קטן מייצג דוגמה של ביטן שומר מטעם חברת שדה
מבנה שומר גדול מייצג דוגמה של ביטן שומר מטעם חברת שדה

ביתן שומר וחלונות היקפיים

אחד הנושאים החשובים שיש לשים אליהם לב בבחירת ביתן שומר הוא חלונות. ישנם ביתנים עם חלונות היקפיים המאפשרים לשומר תצפית איכותית וזווית ראיה רחבה על השטח הסובב את הביתן, מבלי לצאת מהמבנה. לעומת זאת ישנם ביתנים עם חלון אחד בלבד, ולעיתים אין צורך ביותר מכך. החלונות יכולים להיות עם סורגים או בלי, ממוגני ירי או מזכוכית רגילה – הכל בהתאם לצרכים ולדרישות שלכם.

חשוב לוודא שלביתן השומר שלכם יש חלון או חלונות המתאימים לאופי העבודה הנדרש מהשומר. באזור מסוכן מומלץ להוסיף סורגים לחלונות. בחניונים רצוי שתהיה לשומר זווית ראיה רחבה שתמנע נקודות מתות בשדה הראיה של השומר שיאפשרו מעבר ללא תשלום. חשוב לשים לב גם לצד אליו פונה החלון. אם לא בחרתם בביתן שומר עם חלונות היקפיים, הקפידו לתכנן את המבנה כך שהחלון יפנה לצד החשוב ביותר.

האם ביתן שמירה הוא מבנה נייד?

כן, בהחלט. ביתני שמירה הם מבנים ניידים. משמעות הדבר היא שהם נבנים במפעל ומגיעים אליכם כשהם כבר בנויים ומוכנים להעמדה על השטח. מה זה דורש מכם? מעט מאוד. כל שתצטרכו לעשות הוא להקצות שטח למבנה, ליישר את השטח ולהכין את התשתיות המתאימות אליהן תחברו את הביתן בקלות.

ניידות הביתן היא יתרון חשוב מאוד, מאחר וישנם מקרים בהם יש צורך בביתן שניתן לשנע מאתר אחד לאתר אחר. כך למשל בענף הנדל"ן ישנו צורך בביתן שומר לאתרי בניה, כאשר הביתן מוצב באתר בתחילת הפרויקט ובסיום הפרויקט מועבר על משאית לאתר הבא.

בודקה לבן מייצג דוגמה של ביטן שומר מטעם חברת שדה

שאלות ותשובות

על ביתן שומר

נשמח תמיד לענות על השאלות שלכם

בעבר היו ביתני השמירה עשויים מפח או עץ, מה שלא אפשר בידוד איכותי. כיום ביתני השמירה מיוצרים מחומרים מתקדמים שמספקים בידוד מעולה. החומרים האיכותיים שמהם מיוצרים ביתני השמירה החדשים חזקים ואמידים כך שהם לא רק מבודדים היטב, אלא גם מאריכים את חייו של ביתן השומר בשנים רבות.

ביתן שומר מגיע עם תאורה פנימית, שקעי חשמל, חלונות (לפי הזמנה) דלת שגם בה פעמים רבות ישנו חלון מובנה, ומזגן או הכנה למזגן, בהתאם לדרישה.

ביתן שומר יכול להכיל שירותים מובנים, אך לא תמיד יש צורך בכך. שיקלו האם השומר שמיועד לשהות בביתן זקוק לשירותים (בהתאם למספר השעות שעליו לשהות בביתן) וכן האם ישנם שירותים קרובים בקרבת מקום, מחוץ לביתן.

אבטחת ביתן השומר תלויה במטרה שלשמה הוא נועד ובדרישה האישית שלכם. ניתן להוסיף לכל ביתן שומר סורגים לחלונות, וכן ישנם ביתנים ממוגני ירי העשויים מחומרים אמידים ומאובטחים, כולל חלונות ממוגני ירי. רמת הבטיחות משתנה בהתאם לדרישות הביטחוניות של המוסד או האתר שאותו השומר עתיד לאבטח.

כמעט מיד כשיגיע הביתן. כל שתצטרכו לדאוג לו מרגע ההזמנה הוא שטח ישר ותשתית לחשמל ומים במקרה הצורך. ביתן השומר מגיע מוכן וכל שתדרשו לעשות לפני שתוכלו להתחיל להשתמש בו הוא לחבר אותו לתשתיות המתאימות.

בהחלט. ביתני שמירה מיוצרים בצורות, גדלים ועיצובים שונים. את ביתן השמירה שלכם תוכלו להזמין בהזמנה אישית בהתאם לצרכים שלכם, הן הטכניים והן העיצוביים.

webthenet עיצוב ובניית אתרים

שנחזור אליכם?

דילוג לתוכן