היתרונות והחסרונות בבניה ממכולות?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מהם היתרונות והחסרונות של בניה ממכולות?

בשנים האחרונות, צפה ועולה המודעות לנושא של בניה ממכולות, יותר ויותר מהישראלים וכנים לשקול את הנושא בחיוב. המהות של השיטה הזו היא לקחת מכולות ישנות, ובעצם לערוך להן הסבה כך שהן יהפכו להיות יחידות של מגורים או עבודה. מאחר שזו טכניקה שאמנם קיימת באירופה וארה"ב שנים רבו תאך בישראל היא חדשה, עולה השאלה מהם היתרונות והחסרונות של שיטה זו? ומה בסוף יקבע את ההחלטה? בואו ונסתכל על זה ביחד:

 

כל הפרטים שצריך להכיר

  • מחיר –  זה בוודאי יתרון כביר מאד. בניה ממכולות היא בניה זולה מאד כי אין שום צרוך להשתמש בשלד להקמת המבנה. במקום זה יש לכם מכולה חזקה ומוכנה לשימוש, ועלויות הרכישה שלה הן נמוכות משמעותית מהקמת בית חדש.
  • בידוד – יש גם חיסרון מסוים לבניה בעזרת מכולות, והוא החיסרון של הבידוד בתוך המכולות. המכולות ברובן עשויות ממתכת, ומתכת איננה חומר מבודד, אלא דווקא חומר שקולט היטב את החום ואת הקור ומשקף אותו פנימה. זה מחייב אתכם אם כן, להשקיע סכום כף מסוים בבידוד איכותי יותר לחלקים הפנימיים והחיצוניים של המבנה העתידי.
  • עמידות – כאן מדובר על יתרון מובנה בשיטה של בניה ממכולות, בעיקר בגלל חומר הגלם. רוב המכולות לא סתם עשויות ממתכת, אלא הן עשויות מפלדה. הפלדה היא אחת מהמתכות החזקות ביותר שיש כיום .זה אומר שגם בפני סופות גשמים ורוחות חזקות מאד, המכולה תהיה עמידה היטב עוד שנים קדימה.
  • ידידותי לסביבה – אין ספק שזה גם צריך להיות שיקול שלכם. בניה ממכולות היא שיטה ירוקה וסביבתית הרבה יותר מכל שיטת בניה אחרת.
  • ביורוקרטיה – מבחינה ביורוקרטית, אפשר שהבניה הזו היא קצת כאב ראש. לא בהכרח מכיוון שזה באמת בעייתי, אלא פשוט כי המחוקק הישראלי עדיין לא התמודד עם שאלת הבנייה במכולות במלוא מובן המילה, ולעתים הרשויות המקומיות מעמיסות קשיים על מי שרוצה לבנות.

 

אז מה המסקנה מכאן?

אם שאלנו את עצמנו מהם היתרונות והחסרונות של בניה ואיך נקבל החלטה נכונה, כדאי לשים לב שמשקל היתרונות בסופו של יום גבוה ממשקל החסרונות. זה בהחלט כיוון אפשרי להשקעה!

היתרונות והחסרונות בבניה ממכולות - מאמר מקצועי מטעם חברת שדה מבנים ומכולות (23)

אולי יעניין אותך גם

קונטיינר שהוא בית - מאמר מקצועי מטעם חברת שדה מבנים ומכולות (3)

קונטיינר שהוא בית

בנייה פרטית מביאה אתה יתרונות רבים. סטייל אישי, איכות, עמידות וגם אלמנטים נוספים שניתן לשלב בבית בדיוק בהתאם לכל הצרכים והשאיפות. יחד עם זאת, בניית

קרא עוד »